Kronika 2018/2019 - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 2 w Warszawie

Dzień Dziecka i Rodziny

1 czerwca odbyła się u nas wspaniała uroczystość – Dzień Dziecka i Rodziny. Była to świetna okazja do spotkania się i porozmawiania z rodzinami naszych wychowanek. Po części oficjalnej, podczas której wychowanki zaprezentowały rodzinom swoje talenty i osiągnięcia, wspólnie spędzaliśmy czas przy miłej rozmowie, kawie i pysznych ciastach upieczonych przez dziewczęta.

XXIX OSMFT

XXIX Ogólnopolskie Spotkania Małych Form Teatralnych za nami. W tym roku gościliśmy grupy teatralne z Łodzi, Podgłębokiego, Załuskowa, Zielonki, Józefowa oraz Warszawy (MOW Nr 4, MOS Nr 1, MOS Nr 3). Pierwszy dzień Spotkań minął na dowolnych interpretacjach „Lokomotywy” J. Tuwima. Następnie nasi Goście udali się na wycieczkę po Warszawie.

Rajd "Orły"w Szczecinie

W dniach 10 – 12 maja wychowanki „Strażackiej” brały udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Rajdu Survivalowego „ORŁY” w Szczecinie. Jego trasa przebiegała przez malownicze tereny Puszczy Bukowej.

Ośrodkowy Festiwal Teatralny

13 marca Ośrodkowym Festiwalem Teatralnym rozpoczęliśmy nasze święto teatru. Każda z grup przedstawiła dwa spektakle. Jeden tzw. obowiązkowy to inscenizacja wiersza „Lokomotywa” J. Tuwima, drugi, tzw. dowolny, oparty na tekście wybranym przez grupę.  Nasze dziewczyny starały się jak najlepiej zaprezentować się na scenie.

Wizyta w Kruszwicy

Delegacja „Strażackiej” została zaproszona przez MOW w Kruszwicy na XV edycję imprezy „Polscy Olimpijczycy Dzieciom” oraz obchody 11-lecia tej placówki. W pięknej hali widowiskowo – sportowej odbyły się zmagania sportowe w których, prócz zaproszonej młodzieży, brali udział wybitni polscy sportowcy – olimpijczycy.

Niech żyje bal...

W ostatni dzień lutego odbył się bal szkolny. Jak co roku dziewczętom towarzyszyli wychowankowie MOW przy ulicy Barskiej. Tegoroczne dekoracje podwodnego świata stworzyły przestrzeń do wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 

Informacje kontaktowe

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 2

ul. Strażacka 57
04-462 Warszawa

tel. 22 6734975
tel. 22 6735094

fax 22 6734829

e-mail:  sekretariat.mow2@eduwarszawa.pl

 

Zamknij menu
Wróć na początek strony